Вчені зуміли використовувати кінетичну енергію від кроків

2 года ago Андрей 0

Було вже чимало розмов про використання кінетичної енергії створеної за допомогою рухливості самої людини, за допомогою «активної енергії» можна заряджати гаджети поза домом, та й просто пускати свою активність на щось важливе.
shoe-energy-footsteps-1-450x300

«Кроки людини несуть в собі багато енергії» — говорить професор машинобудування в університеті Вісконсін-Медісон Том Крупенкін: «Теоретичні розрахунки показують, що вони можуть виробляти до 10 ват з взуття і що енергія просто йде в тепло. В цілому 20 ват від прогулянок — це не дрібниця, особливо в порівнянні з вимогами до потужності для більшості сучасних мобільних пристроїв. »

Незважаючи на цілком собі чіткі уявлення про пристосування в теорії, на практиці команді Крупенкін довелося серйозно помучитися з кресленнями, що це, як буде виглядати і що в себе вести мовлення. При цьому, виконання всіх умов має бути легким в масовому виробництві.

«Тому ми розробляємо нові методи прямого перетворення механічного руху в електричну енергію, які є придатними для даного типу додатки» — говорить професор.

shoe-energy-footsteps-2-450x303

Методика зворотного електросмачіванія розроблена Крупенкін, включає струмопровідну рідина, яка взаємодіє з покриттям з наноплівки для отримання енергії. Подібний механізм уже був опублікований професором в 2011 році, але тоді частота необхідних кроків була висока настільки, що проста людина просто не здатний стільки робити.

Тому дослідження продовжилося, в результаті чого команда озброїлася пристроєм барботером, яке зможе подолати розрив. Воно складається з рухомих частин і двох тонких пластин, між якими ходить рідина. У нижній пластинці є невеликі отвори, вони дозволяють під тиском вводити газ і тим самим утворюватибульбашки. Які, стикаючись з верхньої платівкою — вибухають. Енергія від цих мінівзривов штовхає струмопровідну рідина туди-сюди і генерує тим самим електричний заряд.

Дослідники стверджують, що метод може дати багато ват щодо витраченої площі, можна сказати, що в процентному співвідношенні подібний механізм вбудований в кросівки може виробляти енергії більше, ніж ГЕС. Теоретично, вчені розцінюють можливість вироблення до 10 кВт.

https://www.youtube.com/watch?v=RRgmFo7bZJ4


Таке взуття вже має непогане майбутнє, вона стане в нагоді не тільки простим користувачам, але навіть військовим, польовим лікарям-миротворцям і людям з малорозвинених країн, що розвиваються. Енергії, що виробляється технологією вистачить на зарядку дрібногабаритних гаджетів і предметів вимагають більше енергії: рацій, ліхтариків, невеликих обчислювальних приладів.

shoe-energy-footsteps-3-450x300

Крупенкін і його соратник Дж. Ешлі Тейлор, старший науковець в ПВ-Медісон машинобудівного факультету вже створили стартап-компанію InStep NanoPower.