Плюси та мінуси життя в Ірпені

Говорячи про сучасну забудову в Україні, не можна не згадати Ірпінь місто-сателіт Києва. Тут можна зустріти все: від європейської затишної малоповерхової забудови до тісних житлових кварталів. І все це за 10 кілометрів від столиці серед соснового лісу й на березі річки з однойменною назвою Ірпінь. Колись, більш як 100 років тому, в межах сучасного міста розрослося робоче поселення для будівельників залізниці. На кінець ХХ сторіччя Ірпінь став таким собі коктейлем з курортів і дитячих таборів на тлі вікового соснового лісу, письменницьких дач і робітничих поселень. 

Зручне транспортне розташування зробило свою справу: заможні люди захотіли жити особливо та по-новому, що призвело до будівельного буму в містечку. Вже у 2015 році Ірпінь міг похизуватися 2-ю після столиці кількістю новобудов в Україні. Як повідомляє офіційна статистика, населення цього міста за десять років, з 2011 до 2021 рр., зросло аж на 20 тисяч осіб. Проте генеральний план міста передбачає стабілізацію зростання населення до рівня 70 тисяч мешканців. Звичайно, це потребує росту інфраструктури, кращої за ту, що з’явилася в радянські часи.

Мінуси, або що варто покращити в Ірпені

Податки, що платять жителі Ірпені, дістаються здебільшого Києву, куди вони їздять на роботу. А ось про створення робочих місць у самому місті поки що не йдеться. Тому гроші на власну інфраструктуру можна отримати лише від продажу чи оренди земельних ділянок. Зараз понад 210 житлових комплексів пропонують квартири за цінами, які значно нижчі за київські. Проте самі місцеві жителі скаржаться на перевантаження в цьому плані.

Також, під час поїздок людей на роботу або навчання до столиці України утворюються значні затори на автодорогах. Все це ускладнює шлях до роботи вранці та до дому у ввечері.

Серед болісних питань і вулично-дорожня мережа самого міста, і комунальний громадський транспорт, якого тут немає. Дістатися з одного району в інший можна маршрутками, які їдуть до Києва або в напрямку Ворзеля та Бучі, а також найближчих селищ. Отже, основними мінусами проживання в Ірпені можна вважати:

  • Високу щільність забудови;
  • Відсутність комунального громадського транспорту;
  • Затори на популярних автошляхах у годину пік.

Плюси, або що точно сподобається в Ірпені

По-перше, велика кількість парків, що останнім часом створюються в Ірпені з лісових кварталів та мають доглянутий вигляд. Зайве говорити про чисте повітря й гарну екологічну ситуацію в таких місцях. Деяким новобудовам пощастило розташуватися, наприклад, на місці старих піонерських таборів. Крім соснового бору є ще дубовий гай, а крім річки кілька озер. Місцевих жителів потішать затишні сквери біля будинків, а в центральному парку сучасні майданчики для дітлахів, прокат велосипедів, бігові доріжки й кілька зон для відпочинку з BBQ.

Та головною перевагою стане, звичайно, близькість столиці України. На міжміському маршрутному таксі в спокійний час можна дістатися найближчого пункту сполучення з Києвом, станції метро Академмістечко, за 15–20 хвилин. Також з 6 ранку до 12 ночі кожні 15 хвилин вирушають автобуси від Оболоні та Святошина. На електричку, яка їде в Ірпінь із центрального залізничного вокзалу Києва, доведеться витратити до 50 хвилин. Отож варто відзначити такі безперечні плюси проживання в місті Ірпінь, як:

  • Близькість Києва
  • Розвинена й зручна транспортна розв’язка;
  • Екологічно вигідне розташування посеред лісу й наявність природних водойм.Чого очікувати далі?

Попри високу щільність новобудов (а їх вже більше як 200!), жевріє надія, що місто не перетвориться на перенаселений спальний район. Більшість забудовників стверджує, що гості й мешканці міста Ірпінь матимуть можливість і надалі насолоджуватися природними перевагами життя в цій красивій локації.


Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.