На що звернути увагу при купівлі квартири в Ірпені?

Ірпінь привабливий населений пункт для купівлі власного житла. Наближеність цього міста до столиці України робить його престижним варіантом для вибору. Водночас це місто стане хорошим компромісним рішенням для тих, хто хоче користуватися перевагами життя на Київщині, але не поринати у надмірно динамічний ритм столиці. В Ірпені можна жити затишно, тихо й комфортно. Це містечко задумувалося як рекреаційне. Тут колись було багато санаторіїв, котрі згодом стали рекреаційними центрами. Тут також багато паркових зон. Тому це оптимальний варіант міста для сімейного життя. Головне вдало підібрати житло для купівлі.

Варіанти житлового фонду в Ірпені

Спочатку місто було забудоване 5-поверхівками з так званими квартирами-хрущівками. За часів незалежності житловий фонд Ірпеня урізноманітнився, тож почали з’являтися вищі, 9-поверхові будинки. На даний момент у містечку представлено чимало сучасних і передових ЖК. Тому Ірпінь відкриває достатньо варіантів для вибору хорошого житла. Якщо умовно поділити квартири на 2 ключові категорії, то це:

  • Житло на вторинному ринку;

  • Квартири в сучасних новобудовах, які знаходяться на закритій території з охороною та мають цілий ряд переваг.

Серед таких переваг варто виокремити комфортні паркінги й дитячі майданчики. Якщо ж відходити від питань інфраструктури й торкнутися плюсів самого житла в новобудовах, то варто відзначити сучасне планування, якісні матеріали й технології, котрі використовуються у спорудженні будинків.

Які ризики присутні при купівлі житла на вторинному ринку?

При купівлі квартири на вторинному ринку все ускладнює дослідження історії житла. Йдеться про виписки з реєстрів, а також інші важливі дані, які покупець просить для ознайомлення у продавця. Це:

  • Документи, які підтверджують право на розпорядження майном. Вони засвідчують право власності на квартиру, а також несуть в собі інформацію про те, яким чином було набуте житло (воно могло бути придбаним, успадкованим або отриманим в рамках договору дарування). Якщо продавець на цьому етапі поводиться невпевнено й насторожено чи не хоче надати документ для ознайомлення, така поведінка свідчить не на користь угоди.

  • Розширена інформаційна довідка. Документ може перебувати як у самого власника, так і в нотаріуса. Відповідальна особа може надати його лише на вимогу власника житла.

Розширена довідка містить у собі інформацію щодо тих людей, які зареєстровані на житловій площі, не бувши її власниками. Наприклад, якщо серед них присутні неповнолітні, це може ускладнити процес купівлі-продажу. Якщо будинок перебуває в аварійному стані, така інформація теж зазначається в довідці. А ще у ній мають бути дані щодо наявності чи відсутності комунальної або експлуатаційної заборгованості.

Таким чином, купівля житла на вторинному ринку може нести в собі певні ризики. Саме тому сучасні покупці часто надають перевагу житлу в новобудовах.

На що звернути увагу при купівлі житла в будинку, що не зданий в експлуатацію?

Якщо будинок ще не зданий в експлуатацію, важливо дослідити, чи у забудовника все гаразд з документами. З одного боку, купівля житла в будинку, який ще зводиться, стане можливістю здійснити придбання за демократичною ціною. З іншого боку, це привід для ретельної оцінки наступних факторів:

  • Чи є у забудовника право власності на землю?

  • Чи є правовстановлювальні документи, згідно з якими будівництво вважається легітимним?

Коли по цих питаннях представник компанії-забудовника надає всю необхідну інформацію, а потенційний покупець бачить, що з нею все гаразд, можна розглядати варіант придбання житла як потенційно вигідний.


Андрей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.