Чемпіонат Київської області: Новий сезон, нові обличчя, нові фаворити

2 года ago Андрей 0
40d2e-1

У суботу, 2 квітня, стартував чемпіонат Київської області. У нинішньому сезоні боротьбу за медалі поведуть 14 колективів, що на два більше, ніж роком раніше. Причому більше половини з них (вісім) — новачки вищої ліги. Справа в тому, що деякі команди припинили своє існування (такі суворі реалії не тільки аматорського, але і професійного футболу в Україні), тоді як діючий чемпіон області вирішив зробити крок на один щабель вище. «Чайка», що представляє селище Петропавлівська Борщагівка, нині займається підготовкою до старту в чемпіонаті країни серед аматорів і поглядає в бік Другої ліги України.

Таким чином, вже однозначно точно Київщина в нинішньому році отримає нового чемпіона. Хто це буде — відповідь дізнаємося восени. Зараз же можна лише припустити, хто поведе боротьбу за золоті медалі. До головних фаворитів слід віднести три команди: «Сокіл» (Михайлівка-Рубежівка), який прославився тим, що в минулому році задіяв у чемпіонаті іменитих легіонерів (Харрісон Омоко, Емануель Окодува), «Десна» (Погреби) і «Джуніорс» (Шпитьки) . У центральному поєдинку першого туру, який відбувся на столичному стадіоні «Локомотив», зійшлися саме чемпіони Броварського та Києво-Святошинського районів.

І «Десна», і «Джуніорс» — дебютанти Вищої ліги, але аж ніяк не новачки на обласний арені. Колектив з Льохів — беззмінний чемпіон Броварського району останніх кількох років, а також багаторазовий переможець Кубка регіональних чемпіонів імені Безносенка (своєрідний аналог Ліги чемпіонів, турнір, в якому беруть участь чемпіони районів Київської області). А ще «Десна» відома тим, що в її складі грає екс-гравець збірної України, один з найкращих бомбардирів чемпіонату України Андрій Воробей, і відомий коментатор Віктор Вацко.

«Джуніорс» — одна з найсильніших команд Києво-Святошинського району. У минулому сезоні колектив, зібраний президентом Сергієм Блазнем, нарешті досяг своєї мети, вигравши золоті медалі чемпіонату. А в нинішньому число трофеїв команди з мальовничого селища Шпитьки вже поповнили перемоги в першості району з футзалу і IFL. Крім того, «Джуніорс» стали переможцями Меморіалу Щанова. У фіналі команда Сергія Шута і тренера Вадима Гордієнко з рахунком 2: 1 обіграла дніпродзержинську «Сталь».

Перед початком зустрічі дебютантів Вищої ліги напутнє слово командам сказав Владислав Ващук. До слова, відомий у минулому захисник київського «Динамо» і збірної України був приємно здивований, побачивши серед учасників поєдинку Андрія Воробея. Звичайно ж, Владислав не упустив можливість по-дружньому підколоти свого колишнього партнера по команді.

40d2d-1
Що до безпосередньо поєдинку, то він почався з атак господарів поля, «Джуніорс» (Шпитьки). Підопічні Вадима Гордієнко з перших хвилин кинулися вперед і зробили спробу забити швидкий гол. Дії господарів успіхом не увінчалися, хоча один м’яч все ж побував у воротах «Десни». Ось тільки забитий він був з положення поза грою. Гості, зусиллями Андрія Воробея, відповіли парочкою небезпечних атак, після чого за справу знову взялася команда з Шпітек.

Нарешті, в середині першого тайму рахунок у матчі був відкритий. На 27-й хвилині партнери вивели на ударну позицію Євгена Колесника (вихованець «Динамо», на професійному рівні пограв за «Зірку», «Буковину», столичний «Арсенал», «Черкаський Дніпро»), і той не схибив.

Домігшись свого, господарі поля зменшили оберти, чим негайно скористалися підопічні Володимира Бондаренка. Зазначу, що 34-річний фахівець дебютував в чемпіонаті області в тренерському кріслі «Десни». На цьому місці Бондаренко замінив В’ячеслава Руженцева, який увійшов до тренерського штабу казахського «Окжетпес». Гості — повертаючись до подій на полі — відвели гру від своїх воріт, а ближче до кінцівці першого тайму навіть на деякий час перехопили ініціативу. Як результат, на 38-й хвилині рахунок став нічийним: подачу Андрія Воробея з кутового ударом головою замкнув Дмитро Прима.

40d2f-1

Після перерви гра проходила за таким сценарієм: господарі активно йшли вперед, гарненько навантажуючи роботою захисників «Десни», а гості шукали щастя на контратаках. В результаті, удача посміхнулася саме команді Сергія Шута. В середині другого тайму Андрій Байдачний, уникнувши офсайдної пастки, з близької відстані майстерно переграв Романа Коростишівського, воротаря гостей.

Поставити жирну крапку в матчі і тим самим уберегти «Джуніорс» від нервової кінцівки повинен був Олександр Школьний. У вийшов на заміну форварда було дві прекрасних можливості для взяття воріт. Спершу нападник не реалізував вихід тет-а-тет з воротарем, а потім, замкнувши простріл з правого флангу, відправив м’яч у штангу. Каркас воріт прийшов на виручку «Десні» ще в одному епізоді, після чого жарко було вже біля воріт «Джуніорс». Двічі в штрафний господарів розгорявся згарище, але в складі представника Льохів не знайшлося футболіста, який в виникали стовпотворіння заковирял б м’яч в ворота. Тут же потрібно відзначити самовіддану, а головне — надійну гру воротаря «Джуніорс» Євгена Стрижа.

2: 1 — команда Сергія Шута розпочала свій шлях у чемпіонаті області з перемоги. «Десна» ж постарається набрати свої перші очки в наступному турі в грі з бронзовим призером 2009 року ФК «Вишневе». Команда Валерія Душко та Олександра Ежакова повернулася на обласну арену після тривалої відсутності. У першому турі «Вишневе» в гостях битиметься з «Бородянкою», яка також пропустила кілька попередніх сезонів через відсутність фінансування. Зустріч «поверненців» завершилася бойовою нічиєю 1: 1.

Відкрив же сезон матч «Броварів» і «Сокола», п’ятої та четвертої команд попереднього чемпіонату відповідно. На подив, підопічні Олега Самченко нічого не змогли протиставити супернику. Гол і результативна передача Андрія Герасименко принесли перемогу «Броварів» з рахунком 2: 0.

Серед інших результатів варто відзначити камбек «Патріота». Новачок Вищої ліги по ходу зустрічі двічі поступався київським «Моноліту», але на останніх секундах все ж вирвав бажану нічию. В цілому перший тур видався досить світовим. Нічийний результат був зафіксований в чотирьох з семи зіграних поєдинків.